نقش جامعه در رشد اجتماعی كودك در آموزه های اسلامي ورد 19 صفحه

|2103820|eua|دریافت:|یکی از ابعاد وجودی انسان، اجتماعی بودن اوست که شایسته است در تربیت مورد توجّه قرار گیرد. کودکان همانند نهرهای باریک، همیشه نمی توانند مستقل و جدا باقی بمانند و به ناچار، روزی به دریای اجتماع وارد می شوند؛ چراکه استعدادها و توانایی های آنان در عرصه ی ...
این فایل درباره ی نقش جامعه در رشد اجتماعی كودك در آموزه های اسلامي ورد 19 صفحه می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

یکی از ابعاد وجودی انسان، اجتماعی بودن اوست که شایسته است در تربیت مورد توجّه قرار گیرد. کودکان همانند نهرهای باریک، همیشه نمی توانند مستقل و جدا باقی بمانند و به ناچار، روزی به دریای اجتماع وارد می شوند؛ چراکه استعدادها و توانایی های آنان در عرصه ی حیات اجتماعی شکوفا می شود. از این رو، تربیت اجتماعی فرزندان در خانواده، آنان را برای حضوری موفق در جامعه تربیت می کند.

مقوله ي تربیت از ابتدایی ترین واساسی ترین و مهّم ترین نیازهای زندگی بشری است. از این رهگذربرای انسان مسلمان تربیت اسلامی ضرورتی مضاعف دارد.

حضرت علی علیه السلام در باب اهمّیّت تربیت می فرمایند: «میراثی به مانند ادب وتربیت وجود ندارد و به عبارتی گران بهاترین چیزی که پدران برای فرزندانشان به ارث می گذارندادب است».

تعلیم و تربیت دینی محصول کارکرد تمام دستگاه های فرهنگی تربیتی مانند مدرسه ، خانواده ، رسانه های جمعی ، نهادهای سیاسی ، اقتصادی و... درکنارمحیط اجتماعی است. والدین به دلیل نفوذ بر فرزندان، باید از روش های مطلوب درپرورش مذهبی، ایجاد انس دینی، عادات دینی، معرفت دینی تمام تلاش خود را بکنند تا تربیت کودکان، نوجوانان و جوانان به نتیجه ي مورد نظر برسد. تربیت از آغاز زندگی بشر، وجود داشته است و نه تنها در رشد اخلاقی، عقلانی، رفتاری و حتّی جسمانی فرد مؤثّر است، بلکه وسیله ای در جهت رفع نیازهای حقیقی و مصالح اجتماعی به شمار می آید. از این رو، می توان با اطمینان گفت که تنها با داشتن موقعیت جغرافیایی خوب و منابع مالی، یک جامعه سالم و رشد یافته به دست نمی آيد، بلكه نظام تعلیم و تربیت زنده، سازنده و مترقّی است که انسان های آزاده، مستقل، خلّاق و تلاشگر بار می آورد تا جامعه را از عقب ماندگی نجات دهند.مطالب دیگر:
📒پاورپوینت هورمون و ورزش📒پیشینه تحقیق و مبانی نظری در مورد فراشناخت📒فراشناخت در روانشناسی و مولفه های آن📒بررسی مولفه های فراشناخت📒تحقیق کامل در مورد فراشناخت📒مبانی نظری و پیشینه تحقیق فراشناخت درمانی 49 صفحه📒پاورپوینت ایمنی در کارگاه در 42 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویر به طور کامل و جامع 📒مبانی نظری و پیشینه تحقیق درمان فراشناختی 48 صفحه📒تحقیق در مورد نسخه های فراشناخت درمانی📒تحقیق کامل در مورد درمان فراشناختی📒تحقیق در مورد فراشناخت و راهبردهای کنترل فراشناختی📒پاورپوینت محوطه سازی و فرش کف در 56 اسلاید کاملا قابل ویرایش به طور کامل و جامع همراه با شکل و تصاویر 📒مبانی نظری و پیشینه تحقیق عوامل استرس زای شغلی📒مبانی نظری و پیشینه تحقیق عوامل استرس زای چالشی📒چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عوامل استرس زای چالشی📒تحقیق در مورد عوامل استرس زای شغلی چالشی📒انواع عوامل استرس زای شغلی از دیدگاه صاحب نظران📒مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد خانواده مک مستر و بوئن📒چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عملکرد خانواده📒پیشینه تحقیق و مبانی نظری کارآیی خانواده 44 صفحه📒تحقیق کامل در مورد کارآیی و عملکرد خانواده📒تاثیرات عملکرد خانواده بر فرزندان📒رویکردها و نظریات مربوط به عملکرد خانواده📒ابعاد عملکرد خانواده و بررسی اثرگذاری آن📒تحقیق کامل در مورد عملکرد تحصیلی